05.11.2019

Съобщение

Заседание на 05.11.2019 г. от 17:00 часа

04.11.2019

Съобщение

Заседание на 04.11.2019 г. от 16:00 часа

02.11.2019

Съобщение

Заседание на 02.11.2019 г. от 12:00 часа

01.11.2019

Съобщение

График за раздаване на изборните книжа и материали на СИК при провеждане на втори тур на 03 ноември 2019 г. за избирателни секции № 102900088, 102900090 и 102900102 от 17 :00 часа.

01.11.2019

Съобщение

Общинска избирателна комисия - Кюстендил, уведомява че първото заседание на Общински съвет Кюстендил ще се проведе на 07 ноември 2019 год. от 09:30 часа в заседателната зала на Община Кюстендил ,находяща се на втория етаж, пл. Велбъжд № 1.

01.11.2019

Съобщение

Заседание на 01.11.2019 г. от 17:00 часа

01.11.2019

Съобщение

Всеки кандидат за общински съветник или кмет, партиите, коалициите и лицето, което представлява инициативния комитет, регистрирали кандидати за съответния вид избор, може да обжалват решението на Общинската избирателна комисия  - Кюстендил за определяне на резултатите от изборите пред Административен съд - Кюстендил съд в 7-дневен срок от обявяването на решението, на основание чл.459, ал.1 от Изборния кодекс.

29.10.2019

Съобщение

Заседание на 29.10.2019 г. от 15:30 часа

24.10.2019

Съобщение

Заседание на 24.10.2019 г. от 16:00 часа

22.10.2019

Съобщение

Заседание на 22.10.2019 г. от 16:00 часа

21.10.2019

Съобщение

Заседание на 21.10.2019 г. от 16:00 часа

18.10.2019

Съобщение

Членовете на Общинска избирателна комисия – Кюстендил за отговорници за определен брой секции на територията на община Кюстендил в деня преди изборите и в деня на изборите, както следва:

№ по ред

Избирателна секция №

Отговорник

Тел.за връзка

1

102900000 до 102900010

Силвия Петрова

0897 525 966

2

102900011 до 102900020

Александра Колева

0879 818 025

3

102900021 до 102900030

Евелина Нешева

0894 643 216

4

102900031 до 102900040

Светослава Радославова

0895 663 669

5

102900041 до 102900050

Таня Атанасова

0882 995 008

6

102900051 до 102900060

Цветанка Харалампиева

0887 111 763

7

102900061 до 102900070

Драгомир Марков

0888 245 267

8

102900071 до 102900080

Добри Божков

0884 253 515

9

102900081 до 102900090

Бойко Врански

0898 796 442

10

102900091 до 102900100

Албена Достина

0882 173 494

11

102900101 до 102900114

Румяна Димитрова

0879 100 520

18.10.2019

Съобщение

Заседание на 18.10.2019 г. от 16:30 часа

17.10.2019

Съобщение

Дата и час за провеждане на обученията на СИК на територията на Община Кюстендил, както и състава на обучаващите членове на Общинска избирателна комисия – Кюстендил, както следва:

 

Дата на провеждане на обучението на СИК

Място на провеждане на обучението на СИК

Час за провеждане на обучението на СИК

Избирателни секции от № до №

Обучаващи членове от ОИК – Кюстендил

21.10.2019 г. /понеделник/

Читалище „Братство”

17:30 ч.

102900001 до

102900030

Венцеслав Благоев Механджийски, Тодорка Петкова Илиева-Скрипкина

22.10.2019 г.

/вторник

Читалище „Братство”

17:30 ч.

102900031 до

102900060

Венцеслав Благоев Механджийски, Тодорка Петкова Илиева-Скрипкина

23.10.2019 г.

/сряда/

Читалище „Братство”

17:30 ч.

102900061 до

102900090

Венцеслав Благоев Механджийски, Тодорка Петкова Илиева-Скрипкина

24.10.2019 г.

/четвъртък/

Читалище „Братство”

17:30 ч.

10290091 до

102900114

Венцеслав Благоев Механджийски, Тодорка Петкова Илиева-Скрипкина

17.10.2019

Съобщение

График за раздаване на изборните книжа, материали и бюлетини от членове на Общинска избирателна комисия – Кюстендил, съвместно с Общинска администрация – Кюстендил, а именно Таня Каменова Атанасова-Здравкова и Албена Станкова Достина.

Приложение № 1 за община Кюстендил: при формат 102900ХХХ /представляващ № на съответната секция посочен в таблицата/

Маршрут №

Час на получаване на изборните книжа

Избирателна секция

1.

13:00 ч.

2,3 и 4

2.

13:10 ч.

1,16,18,19, 20 и 23

3.

13:20 ч.

5,6, 10, 11 и 37

4.

13:30 ч.

7,8,9, 12 и 13

5.

13:40 ч.

14, 15, 17, 50, 58, 59 и 60

6.

13:50 ч.

21, 22, 24, 30 и 31

7.

14:00 ч.

25, 26, 27, 28 и 29

8.

14:10 ч.

32,33, 34 и 36

9.

14:20 ч.

38, 39, 40, 41 и 42

10.

14:30 ч.

43, 44, 52, 53 и 61

11.

14:40 ч.

45, 46, 47 и 48

12.

14:50 ч.

49, 51, 54, 55, 56  и 57

13.

15:00 ч.

109, 110, 111 и 112

14.

15:30 ч.

72, 74, 75 и 76

15.

15:40 ч.

64, 65, 66, 67 и 71

16.

15:50 ч.

68 и 69

17.

16:00 ч.

77 и 79

18.

16:10 ч.

80, 81, 85 и 88

19.

16:20 ч.

82, 83 и 84

20.

16:30 ч.

86, 87, 89 и 90

21.

16:40 ч.

96, 97, 98 и 99

22.

16:50 ч.

91,93 и 94

23.

17:00 ч.

73 и 106

24.

17:10 ч.

70, 92,102, 103, 104 и 105

25.

17:20 ч.

100 и 101

26.

17:30 ч.

62 и 107

27.

17:40 ч.

35, 63, 78, 95, 108

28.

17,50 ч.

113 и 114

16.10.2019

Съобщение

Заседание на 16.10.2019 г. от 16:00 часа

09.10.2019

Съобщение

Заседание на 11.10.2019 г. от 16:00 часа

03.10.2019

Съобщение

НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ ПАРТИИ И КОАЛИЦИИ, МЕСТНИ КОАЛИЦИИ И ИНИЦИАТИВНИ КОМИТЕТИ, РЕГИСТРИРАЛИ  В ОИК - КЮСТЕНДИЛ КАНДИДАТСКИ ЛИСТИ ЗА ОБЩИНСКИ СЪВЕТНИЦИ И КМЕТОВЕ

 

Регистрацията на застъпниците в изборите за общински съветници и кметове ще се извършва по реда на Решение № 1080-МИ/12.09.2019 г. на ЦИК.

 

Формата на таблицата за застъпници  може да изтеглите от ТУК:

  • Предложение за регистрация на заместващи застъпници на кандидатска листа за изборите за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г. /Приложение № 74-МИ от изборните книжа/.

Към предложението задължително се представя списък на хартиен носител в един екземпляр и на технически носител в еxcel формат.

Формата на таблицата на заместващи застъпници може да изтеглите от ТУК:

 

С Решение № 1080-МИ/12.09.2019 г. на ЦИК е определен реда за участие на упълномощените представители на партия, коалиция, местна коалиция и инициативен комитет  в изборите за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г.

Формата на таблицата за упълномoщени представители може да изтеглите от ТУК:

03.10.2019

Съобщение

Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" към Министерство на регионалното развитие и благоустройството осигурява справка за номера на избирателната секция и мястото на гласуване за Избори за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г. за всички български граждани.

Всички избиратели могат да проверят адреса на избирателната си секция по следните начини:

Сайтът предоставя и възможността да се подават "Искане за гласуване по настоящ адрес" по електронен път от общинските администрации след идентификация с електронен подпис.

  • Чрез SMS

Изпраща се SMS на номер 18429. Номерът 18429 е единен и за трите мобилни оператора (A1, Теленор и Виваком). Цената на SMS e 25 стотинки без ДДС. В текста на SMS се изписват единствено десетте цифри на ЕГН. Системата връща SMS с номера и адреса на избирателната секция за Избори за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г. за въведения ЕГН.

  • Чрез стационарен или мобилен телефон

Избира се 0800 1 4726 ("0800 1 GRAO"). Тел. 0800 1 4726 е безплатен за цялата страна.

Календар

Решения

  • № 234 / 20.11.2019

    относно: Постъпило уведомление с вх.№304/18.11.2019 г. в 16:50 часа от председателя на Общински съвет – Кюстендил – Михаела Ясенова Крумова, с което уведомява Общинска избирателна комисия – Кюстендил, че на провелото се второ заседание на Общински съвет – Кюстендил на 18.11.2019 г. са положили клетва - 5 общински съветници от Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ) , като не са присъствали и положили клетва избраните общински съветници от Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ), а именно: Радослав Димитров Джонев, ЕГН **** под № 22 в кандидатската листа на Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ) и Бойко Костадинов Соколовски, ЕГН **** под № 28 в кандидатската листа на Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ)

  • № 233 / 08.11.2019

    относно: Постъпили заявления от Георги Емилов Бакалски, Адела Руменова Димитрова и Димитрина Георгиева Христова за прекратяване на правомощията им като общински съветници в Общински съвет – Кюстендил, избрани с кандидатската листа на Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ) в произведените избори за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 год.

  • № 232 / 07.11.2019

    относно: Постъпило уведомление с вх.№297/07.11.2019 г. в 14:12 часа от председателстващ първото заседание на Общински съвет – Кюстендил – Невенка Асенова Панчева, с което уведомява Общинска избирателна комисия – Кюстендил, че на провелото се първо заседание на Общински съвет – Кюстендил на 07.11.2019 г. са положили клетва 29 общински съветници от избраните 37 общински съветници, като не са присъствали и положили клетва избраните общински съветници от Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ) - Бойко Недялков Недялков, ЕГН ****, под № 8 в кандидатската листа на Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ), Ясен Георгиев Ангелов, ЕГН **** под № 9 в кандидатската листа на Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ), Борислава Христова Иванова, ЕГН **** под № 13 в кандидатската листа Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ), Валери Томов Янев, ЕГН **** под № 14 в кандидатската листа Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ), Юлияна Димитрова Божилова, ЕГН **** под № 15 в кандидатската листа на Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ) и Ангел Борисов Ангелов, ЕГН ****, под № 18 в кандидатската листа Местна коалиция ГЕРБ (ПП ГЕРБ, ПП СДС, ПП ВМРО-БНД, ДБГ, ЗНС, ПП ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ).

всички решения